Domů / Novinky / Inhalace
Kategorie
Výrobci
Věděli jste, že:

 

  • Vysokým krevním tlakem trpí v ČR zhruba 40% obyvatel ve věku od 25 - 64 let?
  • Často bývá na vině nezdravý životní styl a stres?
  • Vysoký krevní tlak u doktora může způsobit tzv. "Syndrom bílého pláště"?

Inhalace

Inhalace    Moderní a efektivní léčba dýchacích cest. Co inhalovat, kdy, inhalace jako prevence.

Inhalace

Moderní a efektivní léčba dýchacích cest.

Inhalace je v současné praxi rozšířená metoda léčby dýchacího ústrojí, tzv. respiračního systému. Je založena na vdechování aerosolu léčiva.

Inhalace má řadu výhod, z nichž nejdůležitější jsou:

  • Rychlý a silný účinek terapie
  • Minimalizace vedlejších účinků
  • Cílené působení v celém respiračním systému včetně plicních sklípků (periferní součást dýchacího ústrojí)

 

   Díky užití léčiva ve formě aerosolu je zaručena vysoká vstřebatelnost a využitelnost léčiva. I menší dávky jsou proto účinnější než při jiné aplikaci léčiva.

Inhalační terapie Vám pomůže snížit frekvenci záchvatů zejména bronchiálního astmatu, astmatických potíží a záchvatů, při chronických onemocněních dýchacích cest, k prevenci proti katarům dýchacích cest, při alergických projevech v oblasti dýchacích cest, senné rýmě, při respiračních potížích (chronická bronchitida, bronchopneumonie, CHOCHBP (chronická obstrukční choroba bronchopulmonální), cystická fibróza, pneumopatie), vhodné též inhalovat po operaci u pacientů s tracheotomií, při tracheitidě, laryngitidě, faryngitidě, sinusitidě a rinitidě zejména alergické.

K léčbě inhalací se obvykle přistupuje v případě závažnějších dýchacích onemocnění nebo při chronických problémech. Vhodná je však i jako doplňková léčba při akutních stavech jako nachlazení, kašel, rýma apod. Inhalovat můžete bylinné odvary, solné roztoky, Vincentku. O použití jiného medikamentu se poraďte s lékařem.

Důležité je správně inhalovat a dýchat v průběhu aplikace. Během celé léčby zůstaňte v klidu. Vhodné je inhalovat pomalu až do úplného nádechu (inhalační fáze), na několik sekund zadržet dech (není podmínkou), poté úplně vydechnout (exhalační fáze). Opakujte po celou doporučenou dobu. Dodržujte lékařem doporučenou dobu a četnost terapie.

Inhalaci je možno využít také preventivně například v zimním období, kdy je v bytech a dalších vnitřních prostorách velmi suché prostředí. V tomto případě je požadovaným cílem především zvlhčení sliznic dýchacího systému. Zvlhčením posílíte jeho správnou funkci a zvýšíte svoji obranyschopnost proti akutním respiračním problémům. Vhodné je inhalovat Vincentku, bylinný odvar, solný nebo fyziologický roztok.

Inhalace představuje šetrnou, cílenou a velmi efektivní formu podání léčiva. Je vhodná při nachlazení, zánětech dýchacích cest, jako podpůrná léčba při astmatu, alergických reakcích a dalších onemocněních dýchací soustavy. Výhodou proti orálnímu podání léčiv je rychlé vstřebání účinné látky a cílená léčba bez zátěže zažívacího traktu. Při léčbě se řiďte doporučením a dávkováním určeným lékařem, v případě prevence se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.