Titulní stránka » Informace o zdraví

Informace o zdraví

Zde naleznete základní informace o zdravotní problematice, která souvisí s našimi produkty.

Dlouhodobě zabýváme problematikou přístrojů na kontrolu těla. Zde se můžete dozvědět základní údaje související se zdravím, krevním tlakem, tělesnou teplotou, hmotností. Pokud nenalezne to, co hledáte, tak prosíme využijte kontaktní formulář na konci každé stránky a jednoduše se nás zeptejte.

Krevní tlak

Hodnota krevního tlaku je řízená v části mozku, v tzv. oběhovém centru a přizpůsobuje se podle situace zpětnou vazbou přes neurohormonální systém. Při změně krevního tlaku se mění jak intenzita a frekvence úderů srdce (puls), tak i průměr cév. Rozšíření či zúžení cév je zabezpečené prostřednictvím hladkých svalů nacházejících se ve stěnách cév. Tlak v cévách kolísá pravidelně během srdeční aktivity, ve fázi vytlačování krve je hodnota nejvyšší (systolická hodnota) a na konci plnící fáze srdce je hodnota nejmenší (diastolická hodnota). Při prevenci některých onemocnění je potřebné udržovat hodnoty krevního tlaku v rámci určitých hodnot.

Více informací »»

Tělesná teplota

Je mnoho nemocí, které jsou provázeny změnami tělesné teploty. Proto má měření teploty těla z lékařského hlediska veliký význam. Pozorováním změn tělesné teploty můžete sledovat charakteristický průběh některých onemocnění. Lékař na základě těchto údajů může zahájit léčbu nebo vyhodnotit její účinek. Zvýšená tělesná teplota je přirozená reakce organismu na specifické průběhy onemocnění. Centrum na kontrolu teploty vyvolá zvýšením teploty obranou reakci organismu proti nemoci. Patologicky zvýšená tělesná teplota se běžně nazývá horečka.

Více informací »»

Inhalace

Inhalace je v současné praxi rozšířená metoda léčby dýchacího ústrojí, tzv respiračního systému. Je založena na vdechování aerosolu léčiva. Díky užití léčiva ve formě aerosolu je zaručena vysoká vstřebatelnost a využitelnost léčiva. I menší dávky jsou proto účinnější než při jiné aplikaci léčiva.

Více informací »»

Zahřívání těla

Elektricky vyhřívané dečky jsou určeny pro zvýšení komfortu v chladných dnech i jako tepelná terpaie při léčbě některých zdravotních problémů.

Více informací »»

Tělesná hmotnost

Obvykle každý z nás sleduje svoji hmotnost. Kolik přibral, kolik shodil, jak se projevily Vánoce na naší hmotnosti… Hmotnost je důležitým parametrem, který má určitou vypovídací hodnotu o našem zdraví. Důležité však je také znát složení těla. Tak se dá výrazně zpřesnit představa o zdravotním stavu. Je to velmi důležité v prevenci proti civilizačním nemocem. Vysoký krevní tlak a další kardiovaskulární onemocnění, diabetes mellitus, obezita, deprese, chronický únavový syndrom, Alzhaimerova a Parkinsonova choroba jsou nejčastěji uváděné civilizační choroby, a ve velkém procentu případů mají vztah k nadměrné hmotnosti a vysokému procentu tělesných tuků.

Více informací »»

 

Rychlý dotaz
2003–2015 © BONECO CR, s. r. o., +420 774 722 396, info@boneco-cr.cz | archiv | intranet